Rozvrh

Veľká Slnečná sála

Stredná Pohoda Miestnosť

O nás

Naším cieľom je založiť komunitu ľudí, ktorí budú spolu radi tráviť čas v našom centre.
Rodinné prostredie nášho centra vám prinesie pocit domova a príjemného relaxu.

Preto vás radi privítame na našom ostrove ticha a pokoja v mori uponáhľaného mesta. Čakajú na Vás rôzne workshopy, lekcie a kurzy, ktoré sú určené každému, kto má chuť rozvíjať svoju osobnosť či telesné zdravie,
alebo stráviť príjemnú hodinku s novými milými ľuďmi a naučiť sa niečo nové.
Nenuďte sa a príďte NaBETÓN k nám!

Vyrazte na cestu plnú tvorivosti a vyberte si, ktoré Vaše ja chcete dnes s nami rozvíjať.

Power joga pre začiatočníkov

Prečo práve Power joga pre začiatočníkov?

Táto joga je ako stvorená pre našu západnú civilizáciu. Zameriava sa viac na samotné cvičenie ako na hlbokú meditáciu.
Power joga Vám dokáže krásne spevniť celé telo, naučíte sa lepšie a hlbšie dýchat, získáte telesnú rovnováhu, napraví sa Vám boľavý chrbát a začnete inak premýšľať. Na lekciách pre začiatočníkov sa dôkladne naučíme všetky základné cviky a ich prevedenie.

Čo robíme na power joge?

  • Posilňujeme ochabnuté a naťahujeme skrátené svaly
  • Cvičíme v súlade s naším dychom
  • Kladieme dôraz na precízne prevedenie pohybu, pričom neprehľbujeme hypermobilitu kĺbov

Cvičenia na zlepšenie zraku

Keďže dobrý zrak zohráva kľúčovú úlohu v našom živote, má pre nás zmysel zrak zlepšovať. V súčasnej dobe nám bežné ,, lieky“ na zlepšenie zraku ako používanie okuliarov, kontaktných šošoviek, alebo operácia očí sľubujú, že vám pomôžu obnoviť vaš vízus.

Ale táto cesta nie je taká účinná, ako sa zdá …
Verím, že najlepší spôsob, ako optimalizovať zrak, je ten, že to urobíte prirodzene a bez použitia umelých a neprirodzených pomôcok, ktoré len zhoršia vaš vízus pri ďalšom používaní.
Vďaka vizuálnej terapií sme schopní takéto poruchy nie len napraviť, ale aj zvýšiť kvalitu videnia.
Absolvovaním série stretnutí budete krajšie vnímať svet, jeho farby, prestane vás bolieť hlava a oči (napr. z dlhého pozerania na PC v práci), zlepší sa vám vizuálna pamäť, zvýši sa schopnosť dlhšie sa sústrediť..a mnoho daľšieho. Pozrite si Rozvrh a prihláste sa na najbližšie stretnutie.

Techniky na zlepšenie rovnováhy a úľavu od bolesti

KBT-O 1®a KBT-O 2® – otváracia
Tieto techniky pomáhajú podobne ako Dornova alebo Mojžišova metoda či Thajská tlaková masáž. Naše telo sa vekom alebo dlhodobým stresom postupne sťahuje a zmenšuje. Stiahnutie tela zhoršuje krvný a lymfatický obeh, dýchanie a stabilitu.

Toto stiahnutie sa sústredí do troch bodov v troch častiach tela: horná, stredná a spodná. Technikou KBT-O 1® dosiahneme povolenie a uvolnenie týchto bodov. Klienti získajú pocit uvolnenia, ľahkosti a stability. Telo už nemusí neustále dorovnávať nerovnosti v postoji (balansovať), preto zostáva viac energie pre posilnenie imunitného systému.

Kurz Hypno-pôrodu a predpôrodná príprava

Metóda Hypnopôrodu vám pomôže uvoľniť myseľ, aby umožnila telu fungovať tak, ako má. Pozitívne myslenie, relaxácia, dýchanie, vizualizácia a telesná príprava – to všetko vás privedie k šťastnému a príjemnému tehotenstvu, a vaša dôvera a šťastné očakávanie postupne povedú ku krásnemu a pokojnému pôrodu a vytváraniu napĺňujúceho vzťahu s vaším dieťatkom.

Kurz Hypnopôrodu vás naučí sebadôvere a poskytne vám všetky potrebné vedomosti, aby vás pripravil na prirodzený, pokojný a bezpečný pôrod. Po jeho absolvovaní budete dostatočne informovaná a pripravená na to, aby ste dokázali o svojom pôrode robiť tie najlepšie rozhodnutia a vyhli sa zbytočným zákrokom.

Viac informácií a prihlásenie na kurz nájdete na stránke http://www.hypno-porod.sk/

Pilates

Pilates môže nielen zlepšovať fyzickú silu, flexibilitu a koordináciu, ale taktiež zmierniť stres, zlepšiť koncentráciu a pocit pohody. Prepojenie tela a mysle. Cvičenia sú navrhnuté tak, aby posilnili svaly dôležité pre správne držanie a stabilitu tela. Výskum ukázal, že pri opakovanej aktivácii požadovaných svalov správnym spôsobom bude vaše telo za čas automaticky schopné použiť tieto stratégie.

Poznáme 6. základných princípov Pilates – dýchanie, koncentrácia, centrum – stred tela, kontrola, presnosť a plynulosť.

Užitočné informácie

Naši lektori

Milada

Moja pôvodná profesia je optometrista je to odbor, ktorý sa venuje meraniu zraku s následným predpisom na správnu korekciu zraku. Viac ako 22 rokov skúsenosti z mojej doterajšiej praxe ma priviedli k alternatívným metodám so zameraním nielen na zlepšenie zraku a jeho obnovu, ale aj k celkovámu pohľadu na človeka ako na bytosť, ktorá si je vedomá svojej slobody a hodnoty. Život v bolesti a zahmleného videnia nie je to po čom človek túži. Budem rada, ak moje skúsenosti pomôžu komukoľvek z Vás nadobudmúť rovnováhu, životnú silu, mier a vnútornú slobodu..... Lektorka Milada je spoluzakladateľka Na Betón centra a bude u nás viesť prednášky a kurzy na témy: Cvičenia s očami pre lepší zrak, KBT balančnú techniku na zlepšenie stavu chrbtice a Zvukové ladičky.

Tanita

Ahojte volám sa Tanita a športu sa venujem od malička. Prešla som od gymnastiky k baletu, tancu až po plávanie. Momentálne sa naplno venujem riadeniu Na Betón centra a som lektorkou Power jogy, Dance jogy a detskej jogy. V roku 2016 som odletela do Austrálie kde som absolvovala nadstavbu Australian college of sport and fitness. Študovala som 7 mesiacov na Certificate III in fitness. Táto škola mi pomohla rozšíriť si obzory, nadobudnúť nové poznatky o ľudskom tele, svaloch a strave. Rada sa venujem aj umeniu, grafike, marketingu a práci s ľudmi. Mojím snom bolo založiť raz takéto nádherné centrum, kde by sa všetci stretávali, mohli napĺňať svoje sny a odovzdávať svoje vedomosti ďalej. Mojím mottom je: Od zdravého pohybu k zdravému telu a jasnejším cieľom.
  • Certifikát Power joga začiatočníci
  • Certifikát Black roll ( masážny válec) a fascie
  • Január 2018 certifikát Detskej jogy v Prahe, ktorý udeľuje Česká asociácia detskej jogy

Janka

Pilates som začala cvičiť v roku 2012. Dôvod? Bolesti chrbtice. V roku 2014 som sa rozhodla spraviť pre seba viac a stala sa inštruktorkou Pilates 1. stupňa vo FLOW Pilates Centre v Banskej Bystrici. 2 roky som viedla vlastné skupiny začiatočníkov a pokročilých 2x do týždňa v Bratislave. Súkromne sa rada inšpirujem aj na hodinách jogy, čchi-kungu, rôznych seminároch  – posledne DNS (Dynamická neuromuskulární stabilizace), ktorú rozvinul prof. PaedDr. Pavel Kolář, PhD. Týmito prvkami obohacujem moje cvičenie, tak, aby korešpondovali s funkcionalitou Pilatesu.

Udalosti v našom centre

Nadchádzajúce udalosti

Dátum a Čas Názov Facebook event

Uskutočnené udalosti

Dátum a Čas Názov Facebook event
12.11.2019
7:00-8:00
Ranná muzikoterapia
Radi by sme vás pozvali na rannú muzikoterapiu aplikovanú pomocou zvukových ladičiek.
Určite aj vy poznáte ako vám dokáže hudba v okamihu zmeniť náladu. Muzikoterapia presne pracuje takým istým spôsobom. Pomocou zvukov mení realitu.
Ráno je najvhodnejší čas pre energetizáciu systému, naladenie na prosperitu a harmonizáciu.
Prostredníctvom ladičiek a ich krásnych zvukov, sa spolu naladíme na vibrácie všadeprítomnej energie. Otvoríme naše mysle a telá, aby sme túto energiu mohli prijať a udržať si ju na dlhší čas.
Lektorka: Milada
Prihlásenie: infinitrhei@gmail.com
Vstup je 7€
13.11.2019
19:30-20:30
Večerná muzikoterapia
Zvuk dokáže byť veľmi nápomocný, no málokto tuší ako využiť zvuk, tón, či vibráciu vo svoj prospech a v ten správny čas.
Už starí šamani poznali silu zvukov a hudby.
Moc hudby potom používali aj na liečenie svojich pacientov.
Lektorka: Milada
Prihlásenie: infinitrhei@gmail.com
Vstup je 7€ / je možné platiť aj na mieste

16.11.2019 od 13:00-17:00 WORKSHOP - Metóda 8. štýlov osobností a imidžové poradenstvo
Čo sa na Workshope dozviete:
Predstavím Vám metódu ôsmych štýlov, kde si povieme aké typy osobností pod ne spadajú, čím sa vyznačujú a čím sú charakteristické.
Poradím Vám ako hlbšie spoznať samú seba nie len v tom, čo Vám farebne pristane, ale aj vysvetlím, čo o nás prezrádza naše oblečenie.
cena: 39€ na osobu ( v cene je zahrnuté aj malé občerstvenie)
Workshopom Vás bude sprevádzať
Soňa Kováčová - Sonja Profi Style
pre viac info. píšte do mailu : sonjaprofistyle@gmail.com

Prenájom priestorov

Príjemné novootvorené štúdio Na betón tvorivý svet, ponúka svoje priestory na:

  • pravidelné hodiny počas týždňa
  • jednorazové workshopy počas víkendov

Blízke sú nám témy ohľadom osobnostného rozvoja, zdravia, vzdelávania, umenia, rešpektujúcej a vzťahovej výchovy či rôzne aktivity pre deti 🙂 .

Máme dva priestory, Slnečná miestnosť 49,5 m² (má klimatizáciu a plátno na premietanie) a je vhodná na skupinové aktivity, Pohoda miestnosť má 16m², vhodná skôr na individuálne aktivity, ako napríklad masáže, fyzioterapiu a iné.
K priestorom patrí aj kuchynka, recepcia, šatňa, vstupná hala, dve toalety a sprcha.

Cenu priestorov zjednávame individuálne. Prosím napíšte nám na dole uvedený e-mail a určite sa dohodneme.

Na betón tvorivý tím
Tanita&Milada

Ak Ťa táto ponuka oslovila, budeme radi, ak sa nám ozveš na e-mail

info@na-beton.sk

© 2024 Na Betón - tvorivý svet